SCK Poprad

Nám. sv. Egídia 101/8
058 01 Poprad
predseda: Jozef Švagerko
tel.: 0910 890 001
e-mail: jozef.svagerko@gmail.com

Ako som založil cykloklub:
„Po skončení športovej kariéry som prešiel na funkcionársku dráhu. Pribral som na váhe do nelichotivých rozmerov a tak som začal uvažovať čo s tým. Po zrelej úvahe som si kúpil trekkingový bicykel a začali tvrdé galeje až som schudol o 15 kg. Pri tom som na bicykli spoznal nádherné zákutia nášho regiónu a uvedomil som si, že pohľad z bicykla je nádherný. Prestalo ma baviť sa túlať sám a zvažoval som, čo ďalej. Po vzhliadnutí relácie v STV o Slovenskom cykloklube a výzve o členstvo som tak učinil a stal som sa členom aj s okruhom mojich blízkych 28.06.1996.

Dňa 28.04.1997 som založil cykloklub s názvom Cykloturistický klub. Členská základňa sa menila, až sa ustálila na počte 17 aktívnych členov. Prebicyklovali sme Slovensko, Rakúsko, Francúzsko, Poľsko a máme člena samotára, ktorý prešiel na dvoch kolesách skoro celú západnú časť Európy. Okrem bicyklovania sa zaoberáme aj vybavovaním a značením cyklotrás v úhrne 580 km a stále sa rozširujeme. V októbri sme otvorili asfaltový cyklochodník medzi Popradom a Svitom v dĺžke 7,5 km a šírkou 3m. Cyklochodník vybudovalo mesto Poprad za spoluúčasti CTK, ale najväčšiu zásluhu na tom má primátor mesta pán Danko. Trasa bude dokončená v roku 2005 (osvetlenie, atď.).“ František Majchrovič

SCK Poprad tak vznikol v roku 1997. Počas pôsobenia klubu členovia prebicyklovali nie len rôzne kúty Slovenska, ale aj Rakúska, Francúzska, či Poľska. Jeden z členov ako samotár precestoval na bicykli skoro celú západnú časť Európy. Okrem samotného bicyklovania sa, klub sa zaoberá i legalizáciou a značením cykloturistických trás najmä v širšom okolí Popradu. V roku 2017 bol klub po mnohých rokoch opäť obnovený dvojicou Garčár a Majchrovič, ktorí stáli i pri zrode klubu. Dnes je v záujme mesta, aby bola činnosť tohto klubu znova aktívnou súčasťou diania v Poprade a okolí. V súčasnosti je predsedom klubu Jozef Švagerko.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykle

Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.