Už tretí rok organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo, miestnym cyklistickým klubom Bradlo Bike a mestom Brezová pod Bradlom cyklistickú časovku do vrchu - Časovku na Bradlo 2024, Memoriál Jána Noska. Každý rok sa snažia o prinesenie niečoho nového, tohtoročnou novinkou bude časovka pre športové kolobežky.

REGISTRÁCIA JE UŽ SPUSTENÁ

Cyklistická časovka odštartuje už 21. septembra 2024. Štartovať sa bude z námestia gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, cieľovú čiaru pretekári prejdú na otoči pod Mohylou M. R. Štefánika na vrchu Bradlo (543 m n. m.). Pri ich výkone ich bude merať profi časomiera a čakať ich bude tiahle stúpanie na 4,4 km pri cestnej časovke (cestné bicykle, športové kolobežky) a 4,9 km pri MTB časovke (MTB bicykle, e-biky).

Registrácia pretekárov bude prebiehať na námestí. Štartovať sa bude v minútových a pol minútových intervaloch. Novinkou tohto ročníka je časovka v kategórii športových kolobežiek. Tie sa postavia na štart ako prvé od 10:00 hod.. Po nich budú nasledovať pretekári na e-bikoch, MTB pretekári a preteky zavŕšia pretekári na cestných bicykloch.

Zázemie pre cyklistov a návštevníkov pretekov bude vytvorené v areáli Chata Bradlo, pod Mohylou M. R. Štefánika, kde bude zabezpečené občerstvenie a sprievodný program. Sprievodný program bude i hore na otoči, kde sa budeme venovať hlavne malým návštevníkom. Pre dospelých tu bude možnosť zakúpenia si občerstvenia v podobe cigánskej.

Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách:

Online registrácia bude prebiehať do 15. septembra 2024, následne sa bude možné registrovať iba na mieste. Suma štartovného je 20€ vopred, 25€ na mieste. Pri registrácii do 08. 09. 2024 získa pretekár automaticky číslo so svojim menom, po tomto dátume získa pretekár už iba štartovné číslo iba s číslom bez mena. Propozície podujatia nájdete na tomto odkaze.

Vyhodnocovať sa bude spolu 6 vekových kategórií na oboch trasách (cestná + MTB + športové kolobežky):

  • Muži 15 – 29 rokov
  • Muži 30 – 49 rokov
  • Muži 50 rokov a viac
  • Ženy 15 – 29 rokov
  • Ženy 30 – 49 rokov
  • Ženy 50 rokov a viac

V kategórii e-bike MTB sa budú vyhodnocovať:

  • e-bike Pedelec muži
  • e-bike Pedelec ženy

SPRIEVODNÝ PROGRAM PRETEKOV

Okrem hlavných pretekov si môžete vďaka členom cyklistického klubu Bradlo Bike prísť vyskúšať aj Výšlap po zjazdovke (100m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácií na preteky v ranných hodinách na námestí.

Samozrejme, že myslíme aj na najmenších. V spolupráci s našim partnerom Origos.sk pripravujeme pre deti súťaž v jazde zručnosti na bicykli. Deti si tak môžu vyskúšať bicykel od značky SUNN, modely SPORT TOX. Priniesť si však môžu i svoj vlastný, nakoľko nie vždy môžu bicykle, ktoré máme k dispozícií sadnúť. Súťaž bude prebiehať v čase od 11:00 do cca 16:00. na ceste k Mohyle M.R. Štefánika, kde bude mať Slovenský cykloklub umiestnený svoj stánok. Úlohou detí bude jazdiť po vyznačenej trase pomedzi pripravené prekážky vo forme kužeľov.

Zručnostná súťaž je určená pre deti vo veku 5 až 12 rokov. Budú vytvorené dve trasy podľa veku, pre najmenších na trávnatom povrchu a pre väčších pretekárov bude trasa viesť cez trávnatú i štrkovú plochu. Všetky deti získajú za svoj výkon odmenu v podobe diplomu, cyklofľaše, sladkosti, či omaľovánky.

Okrem tejto súťaže bude deti čakať i maskot Kubík s rôznymi drobnými aktivitami. Máte sa na čo tešiť!