Piešťany, 25. október 2021

V poslednom kvartáli roka 2021 nadviazal Slovenský cykloklub spoluprácu so svetovou bicyklovou značkou Trek Bicycle Corporation (TREK).

Začiatkom októbra 2021 sa Slovenský cykloklub (SCK) a Trek Bicycle Corporation zmluvne dohodli na podpore činnosti SCK. Podpora zo strany značky TREK je finančného i materiálneho charakteru. V blízkej budúcnosti sa budete môcť stretnúť na svojich cyklopotuľkách so smerovníkmi, na ktorých bude osadená donorská tabuľka TREK, vďaka čomu budete vedieť, že sa finančne spolupodieľali na obnove danej cykloturistickej trasy.

Vďaka materiálnej podpore spoločnosti TREK bude činnosť  klubu o niečo ľahšia. Vďaka spolupráci si môže SCK zaobstarať bicykle a príslušenstvo k nim s výraznou zľavou. Bicykle budeme využívať predovšetkým pri rekognoskácii terénu ale i pri značení v ťažko dostupnom teréne.

Cieľom TREK-u je, aby bolo na Slovensku čo najviac vyznačených cykloturistických trás pre užívateľa. Zdieľajú našu myšlienku a víziu v rozrastajúcej sa sieti kvalitných cykloturistických trás, ktoré budú pre cyklistov bezpečné a zároveň budú prepájať významné turistické ciele a atrakcie v krajine.

Donorská tabuľka TREK.

Predstavenie spoločnosti

Spoločnosť Trek Bicycle Corporation pôsobí na trhu takmer 50 rokov. Sú presvedčení o tom, že bicykel je jednoduchým riešením rady zložitých globálnych problémov, od klimatických zmien až po dopravné kolóny. So značkou TREK sa spájajú označenia ako kvalita, inovatívnosť, špičkové prevedenie a dizajn. Ako prví priniesli na trh celokarbónové bicykle.

V súčasnosti v portfóliu TREK nájdete rôzne typy bicyklov pre všetky vekové kategórie, či už horské, mestské, cestné, trekingové, elektrobicykle od užívateľsky jednoduchých až po pretekárske. Svoju pozornosť a zmysel pre detail venujú i príslušenstvu značky Bontrager. Ich celú ponuku si viete pozrieť na stránke.

Primárnou činnosťou Slovenského cykloklubu je tvorba siete cykloturistických trás na Slovensku, tvorba a realizácia cykloturistického značenia a infraštruktúry. Do tejto oblasti spadá rekognoskácia existujúcich a nových trás, obnova cykloturistického značenia, vytypovanie a značenie nových cykloturistických trás, legislatívna a administratívna činnosť spojená s obnovou a vyznačovaním nových trás.