Organizačný výbor piešťanskej BUĎ FITky vás pozývajú už na 47. ročník tejto peknej akcie. Dvojdňové podujatie sa uskutoční posledný májový víkend.

Tradičnú akciu odštartuje festival HORY A MESTO

Už v piatok 27. mája odštartuje 47. ročník Buď FITky medzinárodný festival Hory a mesto. Pripravený je i dopoludňajší program pre školy so začiatok o 9.00 a 10.00.

Slávnostné otvorenie primátorom mesta je naplánovaná na 20:00, kedy prebehne i beseda s hosťom, horolezcom Zoltánom Demjárom. Premietať sa budú i štyri ocenené filmy Tri(c)ky; Domov, sladký domov; Dhaulágirí je môj Everest; Sonder.

Pripravené sú tri cyklo a tri pešie trasy

Piešťanská BUĎ FITka sa po pandemických rokoch opäť vracia na májový termín, ako tradičné všestranné turistické podujatie. Pre účastníkov sú pripravené tri cykloturistické a tri pešie turistické trasy:

  • CYKLO - MORAVANSKÝ OKRUH - 22 km (na mape ako C1)
  • CYKLO MTB - VÝTOCKÝ OKRUH - 30 km (na mape ako C2)
  • CYKLO MTB - HUBINSKÝ OKRUH - 37 km (na mape ako C3)
  • PEŠO - HAVRANSKÝ OKRUH - 14 km
  • PEŠO - RADOŚINSKÝ OKRUH - 20 km
  • PEŠO - PLULÍKOV OKRUH - 37 km (diaľkový pochod)
Cyklotrasy 47. ročník BUĎ FITky

Podrobný popis jednotlivých trás k stiahnutiu:

Podujatie je vhodné pre širokú verejnosť, pre rodiny s deťmi, ako tak pre začiatočníkov ako i pokročilých. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Registrácia a prezentácia účastníkov sa bude konať od 8:00 do 11:00 v sobotu 28. mája na Kolonádovom moste, z kadiaľ štartujú i všetky naplánované trasy.

Spoločným cieľom pre všetkých je Camping Pullmann, kde sa budú odovzdávať diplomy a odznaky. Ak ešte nemáte program na víkend, tak Piešťanská BUĎ FITka bude určite stáť za to.

Partnerom podujatia je i Slovenský cykloklub.