Slovenský cykloklub Ďumbier Brezno Vás srdečne pozýva na rodinný cyklovýlet Bicyklom ku koníkom. Tradičná bicyklovačka pre rodiny s deťmi, ktorá sa koná v nedeľu 16. júna 2024 z obce Valaská na Sihlu.

Bicyklovačka vhodná pre všetky vekové kategórie

Už v túto nedeľu sa na námestí vo Valaskej stretnú cykloturistický nadšenci všetkých vekových kategórií. Spoločne o 9:30 odštartujú bicyklovačku a spoločne sa presunú sa na Sihlu, kde sa bude konať program predovšetkým pre deti. Detská si budú môcť zastrieľať zo vzduchovky, povoziť sa na koníkoch, či opiecť si na ohníku.

Ak ešte nemáš program na víkend, určite si zapíš nasledovné informácie:

  • termín: 16.06.2024 (nedeľa), 8.45 hod. Valaská (námestie).
  • prezentácia účastníkov: 9.00 - 9.30 hod. na námestí vo Valaskej
  • trasa: Valaská – Hronec - Sv. Ján - Kamenistá dolina – Hrončok - Sihla a späť: (spolu 55 km).👉 vstupné: dobrovoľné.
  • program: na Sihle pojazdíme na koníkoch, zastrieľame zo vzduchovky, môžete si aj niečo opiecť na ohníku z vlastných zásob.

Časový rozvrh:

  • 9.30 – 13.30 presun na bicykloch,
  • 13.30 – 15.00 program na Sihle,
  • 15.00 - odchod zo Sihly, 17.00 - predpokladaný návrat do Valaskej.

Podujatie je určené pre deti od 0 rokov do nekonečna s rodičmi, babkami, dedkami, inými príbuznými a priateľmi. Na trase vás bude čakať občerstvenie pri vodnom diele Hrončok (nápoj, ovocie, tyčinka). Na opekačku si prosím prineste svoje vlastné zásoby. Aby toho nebolo málo, budeme i oceňovať najmladšieho detského účastníka, najpočetnejšiu rodinku, najstaršieho dospelého účastníka.

Cyklistom bude zabezpečený pitný režim vďaka partnerovi Budiš a Kubík. Kubík si pripravil i rôzne drobnosti, ktoré potešia všetkých malých cyklistov. Ďakujeme za podporu.

!! Sprievodné vozidlo bude možné v prípade potreby využiť na presun batožiny, bicyklov i unavených účastníkov počas jazdy. !! Nezabudnite, že ochranná prilba je povinná. Každý si musí chrániť svoj melón.