Už ste niekedy skúsili jazdu na športových kolobežkách? Vedeli ste o tom, že ich pravidelné používanie môže mať viacero benefitov pre Vaše zdravie? Ak nie, čítajte ďalej a dozviete sa o nich viac.

Nová požičovňa kolobežiek v Opatovciach pri Trenčíne

Prednedávnom nás oslovil Andrej, náš dlhoročný člen, so svojim novým projektom - Svetom kolobežiek. Pri komunikácii neskrýval nadšenie s radosťou porozprával o všetkých benefitoch, ktoré kolobežky prinášajú pri ich bežnom i pravidelnom používaní. Sám vravel, že mu kolobežky pomohli pri viacerých zdravotných problémoch.

Nehovoríme o kolobežkách, ktoré bežne viete stretnúť v meste (e-kolobežky, normálne cestné kolobežky), ale o športových kolobežkách s väčšími kolesami, ktoré zvládnu i náročnejší terén.

"Jazda na kolobežke je výborným doplnkovým fitnes športom k bicyklovaniu. V určitých prípadoch pre ľudí trpiacich bolesťami chrbtice je to účinný prostriedok ako sa jej po čase zbaviť. Keďže sa na kolobežke striedajú nohy, tak nedochádza k jednostrannému zaťaženiu tela. Pre obéznych ľudí je to šetrný nástroj k chudnutiu, pretože nedochádza k nadmernému zaťaženiu kĺbov ako napríklad pri behu. Mnoho fyzioterapeutov kolobežku využíva hlavne pri rehabilitácii po operácii bedrových kĺbov. Tento rok som nadviazal spoluprácu s najväčším Českým výrobcom  kolobežiek firmou Kostka, ktorá vyrába ročne zhruba 14000 kolobežiek. Práve v Česku je popularita kolobežiek veľmi vysoká.  Ja mám k dispozícii 8 kolobežiek pre deti a dospelých." povedal nám Andrej Noga, prevádzkovateľ požičovne kolobežiek Svet kolobežiek.

V prípade záujmu o viac informácii, zavolajte Andrejovi, on vám všetko s radosťou zodpovie.