V sobotu 16. septembra sa na kopaniciach konal druhý ročník Časovky na Bradlo - Memoriál Jána Noska. Išlo o cyklistické preteky jednotlivcov do vrchu Bradlo, ktoré zorganizoval Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo a miestnym cyklistickým klubom Bradlo Bike.

Súťažilo sa v troch kategóriách:

 • MTB časovka: 4,9km
 • E-bike časovka: 4,9km
 • cestná časovka: 4,4km

Na všetkých trasách čakalo na účastníkov prevýšenie 268 výškových metrov.

Štartovalo sa z Námestia gen. M.R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, pričom cieľ bol na vrchu Bradlo (na otoči, pod Mohylou M.R. Štefánika). Ako prvá štartovala kategória e-bike MTB, nasledovala MTB kategória a tretia bola cestná kategória. Prvý pretekár nastúpil na štart o 10:00. Výkon jednotlivcov merala profesionálna časomiera.

Tohtoročnej časovky sa celkovo zúčastnilo 143 pretekárov.

Zázemie pre pretekárov ale i návštevníkov podujatia bolo vytvorené v areáli Chata Bradlo, kde sa všetci mohli občerstviť, oddýchnuť si a spoločne posedieť pri muzike. V poobedných hodinách tu prebiehalo vyhodnotenie časovky a vyhlásenie víťazov.

Celkovo najlepší čas v troch kategóriách mali:

 • MTB časovka:
  • zo žien - Cigánková Jana 0:24:44,7
  • z mužov - Jančí Tomáš 0:15:45,6
 • E-bike časovka:
  • zo žien - Závodná Eva 0:13:00,4
  • z mužov - Moravec Peter 0:12:24,5
 • cestná časovka:
  • zo žien - Andacká Nina 0:13:51,3
  • z mužov - Skladan Samuel 0:10:46,4

Na TOMTO LINKU sa nachádzajú časy všetkých pretekárov.

Po vyhodnotení na pretekárov následne čakala bohatá tombola, ktorej súčasťou aj bol detský bicykel Sport Tox 20, stojan na bicykel značky GDOCK BIKE RACKS, cykloradar Varia RTL 515 či cyklopočítač Edge 540 značky Garmin.

V areáli chaty ste mohli v sobotu nájsť i stánok spoločnosti Garmin, kde bol pripravený pre verejnosť cyklotrenažér, ktorý si mohol počas dňa ktokoľvek vyskúšať. Okrem trenažéra si tu spoločnosť pripravila i produkty Garmin, o ktorých sa mohli pretekári ale i návštevníci dozvedieť informácie z prvej ruky.

Neďaleko cieľa bol umiestnený stánok Slovenského cykloklubu, v ktorom ste mohli stretnúť našu Lucku. Tá počas pretekov poskytla pretekárom a návštevníkom podujatia množstvo informácií z oblasti cykloturistiky a zároveň im priblížila i prácu Slovenského cykloklubu. Vysvetlila im čo obnáša značenie cyklotrás na Slovensku alebo akým cyklopodujatiam sa počas roka venujeme.

Myslelo sa i na najmenších

V stánku SCK bol zároveň pripravený i program pre deti, ktorý sme si v spolupráci s našim partnerom Origos.sk pripravili súťaž. Išlo o jazdu zručnosti na bicykli pomedzi kužele. Deti si tak mohli vyskúšať bicykel od značky SUNN, konkrétne modely SPORT TOX. Priniesť si však mohli i svoj vlastný bicykel. Zručnostnej súťaže sa zúčastnili deti rôznych vekových kategórii. Všetky detičky boli odmenené medailou, omaľovánkou, sladkým balíčkom od Coop Jednota a nápojom Kubík Play! Bublinádou, čo im vyčarilo úsmev na tvári.

Členovia cyklistického klubu Bradlobike si pre pretekárov aj tento rok pripravili výšlap po zjazdovke (100 m.n.m.), ktorý bol súčasťou sprievodného programu časovky.

Podujatie hodnotíme pozitívne. Sme šťastní a veľmi vďační za to, že sa v sobotu stretlo pokope toľko skvelých ľudí na jednom mieste, vďaka ktorým panovala naozaj dobrá atmosféra. Dúfame, že sa všetkým páčilo a že sa spolu čoskoro vidíme na ďalšej cyklo akcii.

Váš tím SCK :)

BEGE, PFS, Ekoprofil - okná a dvere, Maspex Czech, Región Štefánik, ML.Produktion, TopKraft, Gabioncenter, LADPlus, MY BIKES, Premio PneuAutoservis, Stellantis, Penzión Tvarožek, Pálenica Potúček, DINTECH, Slovenské liehovary a likérky, a.s., Šenk u Matúša, A. Šarudiová, Elastik, Envien Group, Meroco, HS-metal, Subtil Slovakia, sro - Subtil Group.