21. 9.2019 organizácia Slovenský cykloklub Bicyglo Trnava zorganizovala šiesty ročník akcie pre deti Majstrovstvá detí na dvoch kolesách. Akcia bola vyvrcholením podpory Európskeho týždňa mobility v spolupráci s krajským mestom Trnava. Podujatie sa konalo neďaleko centra v príjemnom prostredí Bernolákovho sadu. Počasie bolo výborné. Organizačný tím tvorený členmi nášho klubu a podporený i členmi partnerského Malokarpatského cykloklubu pod vedením Igora Naništu si pre deti pripravili trate v štyroch disciplínach. Obratnosť si deti preverili v slalome. Techniku jazdy v najpomalšej jazde. Rýchlosť v časovke. Všestrannosť pri jazde v teréne. Akcie sa zúčastnilo cez tridsať detí. Výbornú atmosféru vytvorili rodičia a starí rodičia. V rámci akcie si deti i rodičia mohli vyskúšať jazdu na bicykloch a elektrobicykloch od slovenských úspešných značiek DEMA a CTM. V súčasnosti je pri doprave po meste obľúbený presun na elektrokolobežke. Účastníci akcie si i tento spôsob dopravy mohli otestovať na vlastnej koži. V ponuke boli pripravené i informačné materiály cyklotrás v Trnave a okolí.