Prednedávnom sme vás informovali o našich zámeroch v roku 2021 v rámci Bratislavského kraja. Vďaka spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom obnovíme spolu viac ako 230 kilometrov cykloturistických trás.

Práce na obnove sú v plnom prúde

Aktuálne, vyškolení značkári Slovenského cykloklubu pracujú na obnove maľovaného značenia, na výrobe poškodených a nových prvkov cykloturistického značenia a následne na ich osadení. Obnovujú sa poškodené cyklosmerovníky, tie získajú nový náter, prípadne sa celkovo vymenia. Na miestach, kde bolo potrebné zhustiť značenie sa osádzajú nové cykloturistické smerovníky.

O tom, že sú práce v plnom prúde svedčí fakt, že naši značkári obnovili maľované značenie dokopy na 12-stich cykloturistických trasách v regióne. Spolu sa v roku 2021 obnoví viac ako 230 kilometrov cykloturistických trás, osadí sa 49 cykloturistických smerovníkov, ktoré nahradia už existujúce poškodené smerovníky, prípadne budú na miestach, kde je nevyhnutné zhustiť cykloturistickú infraštruktúru.

V galérii prinášame krátky fotoreport z obnovy maľovaného značenia na území Bratislavského kraja.

Obnovu cykloturistického značenia a cykloturistickej infraštruktúry v regióne finančne podporuje Bratislavský samosprávny kraj.