Spoločnosť Garmin je dlhoročným partnerom Slovenského cykloklubu. Našou spoločnou snahou je zjednodušiť navigáciu v teréne pre cykloturistov. To je dôvod, prečo sa snažíme pravidelne aktualizovať cykloturistické trasy na cykloportáli a stým i prepojenie prostredníctvom tlačidla Garmin Connect.

Cykloturistické trasy pod jednou strechou

Webová stránka www.cykloportal.sk je projektom Slovenského cykloklubu a unikátom na Slovensku v oblasti cykloturistiky. Na tejto stránke návštevník nájde všetky legálne vyznačené cykloturistické trasy s riadne prideleným evidenčným číslom v Národnom registri cykloturistických trás. V súčasnosti má návštevník možnosť nájsť trasy spolu až zo šiestich krajov Slovenska. Všetky trasy sú „vybavené“ krátkym popisom, fotografiami, trasou v GPX formáte a prelinkovaním Garmin Connect. Okrem toho, trasy sú delené podľa kraja, farby, náročnosti a určenia, pre aký typ bicykla sú vhodné.

Rýchlo a jednoducho vo vašom zariadení

Cyklopočítače Garmin s mapovými funkciami ponúkajú niekoľko možností ako bez zdĺhavých procesov nájsť a spustiť novú trasu. Cykloturista sa tak nemusí báť, že by v teréne zablúdil. Navigácia slúži nie len na elimináciu blúdenia, ale predovšetkým na navigovanie po dobrých cykloturistických trasách. Okrem toho, cyklopočítače Garmin poskytujú informácie o čase, rýchlosti, vzdialenosti, nadmorskej výške, dosiahnutom prevýšení. Ponúkajú funkcie ako zobrazovanie kadencie, pulzov, wattov a mnoho iných funkcií, ktoré sú dôležité pre každého cykloturistu.

Na stránke www.cykloportal.sk je ku každej trase priradené tlačidlo Garmin Connect, vďaka ktorému sa vám trasa jednoducho zobrazí vo svojej aplikácii Connect, z kadiaľ si ju viete ľahko poslať do vášho Garmin zariadenia. Celý proces je naozaj veľmi jednoduchý a zaberieme vám iba niekoľko sekúnd. Trasy nemusíte pred výletom sťahovať doma do počítača, prípadne ich upravovať a ak sa rozhodnete výlet posunúť na neskôr, trasu si viete v aplikácii označiť ako obľúbenú na neskoršie použitie.

Garmin Connect aktualizovaný

V priebehu prvého kvartálu roku 2021 prebehla veľká aktualizácia trás na stránke www.cykloportal.sk s čím súvisela i aktualizácia prelinkovania Garmin Connect. Momentálne má návštevník možnosť prevziať GPX k viac ako 700 trasám naprieč Slovenskom.

Garmin Connect aktualizovaný
Garmin Connect aktualizovaný

Viac informácií o zariadeniach Garmin a aplikácii Connect nájdete na webe spoločnosti blog.garmin.sk.